Parafialny Zespół Caritas przy parafii p.w. św. Marcina Bpa w Swarzędzu został utworzony w latach 90′, pod nazwą Stowarzyszenie Pań Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo. Obecnie liczy 11 członków i 1 wolontariuszkę.

Otaczaliśmy opieką rodziny wielodzietne w trudnej sytuacji życiowej, choćby poprzez dostarczanie rodzicom dzieci rodzin wielodzietnych paczek z żywnością z okazji I Komunii Św., zakup wyprawki szkolnej, czy dopłaty na wyjazd dzieci na kolonie organizowane przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Obecnie swoją opieką najbardziej otaczamy osoby starsze i samotne, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej.

Do naszych działań można zaliczyć:

• przygotowywanie darów dla osób starszych i samotnych z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy,
  • pomoc w zakupie leków i materiałów opatrunkowych osobom starszym i samotnym,
  • w okolicach Dnia Chorego (tj. 11.02.) organizowanie Mszy Św. w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia, po której zapraszamy na mały poczęstunek,
  • rozprowadzanie kremówek papieskich w październiku,
  • rozprowadzanie świec Caritas z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy.

Można wspomóc naszą działalność poprzez znajdująca się w kościele skarbonkę „1 zł dla Ubogich”.

Wszystkich chcących włączyć się w dzieło niesienia pomocy potrzebującym serdecznie zapraszamy do wstąpienia w nasze grono.

• Paczka dla powodzian

Drodzy Parafianie,

Zachęcamy do dołączenia się do akcji Caritas „PACZKA DLA POWODZIAN”.

Osoby, które chciałyby udzielić wsparcia rzeczowego powodzianom, mogą to uczynić przynosząc paczki (lub produkty do paczki) do salki Caritas w następujące dni:

• wtorek i środa (24. i 25. września)
    • w godzinach 17.00-19.00.

Jak przygotować paczkę? -> zobacz tutaj

Co powinno znaleźć się w paczce?

DOKŁADNA LISTA produktów to:

Szczegóły akcji znajdują się na stronie: Caritas – paczka dla powodzian

Można również przynieść do nas następujące rzeczy z AKTUALNEJ listy potrzebnych artykułów przygotowanej przez Caritas:

• ścierki, mopy, wiadra
    • nowe kalosze, odzież robocza
    • rękawice gumowe za łokcie i rękawice robocze
    • nowe: ręczniki, koce, śpiwory

Prosimy NIE przynosić rzeczy spoza listy.

Parafialny Zespół Caritas
    Młodzieżowe Koło Carita

• Dzień chorego M.B. z Lourdes – 2018

Dzień chorego M.B. z Lourdes, spotkanie zorganizowane przez Parafialny zespół Caritas.