CZYM JEST BIERZMOWANIE?

Sakrament bierzmowania udoskonala łaskę chrztu. Chrzest włącza ochrzczonego do Kościoła, a bierzmowanie pogłębia więź z Kościołem i obdarza szczególną mocą Ducha Świętego. Sakramentu bierzmowania udziela biskup, który jest następcą apostołów wybranych przez Chrystusa. Znakiem daru Ducha Świętego, podobnie jak w czasach apostolskich, jest gest nakładania rąk.

ILE TRWA PRZYGOTOWANIE?

Przygotowanie do bierzmowania trwa 2 lata. Obejmuje okres nauki w siódmej i ósmej klasie szkoły podstawowej. Przygotowanie odbywa się poprzez szkolną lekcję religii, udział w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej, udział w nabożeństwach oraz uczestnictwo w spotkaniach formacyjnych (Msza Święta + spotkanie formacyjne).

JAKIE WARUNKI MUSI SPEŁNIĆ KANDYDAT?

• Udział we Mszy Świętej w każdą niedzielę i święta,
  • regularna spowiedź święta,
  • uczestnictwo w nabożeństwach właściwych dla danego okresu liturgicznego (np. różaniec, Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale, nabożeństwo majowe itp.)
  • udział we wszystkich spotkaniach,
  • udział w katechezie szkolnej,
  • dostarczenie aktu chrztu przez osoby, które przyjęły Chrzest Święty poza parafią.

UWAGA!

• Zapisać można się tylko na początku przygotowania (tj. w klasie 7 Szkoły Podstawowej).
  • Przygotowanie do bierzmowania trwa 2 lata.
  • Aby zostać dopuszczonym do sakramentu bierzmowania należy ukończyć cały cykl przygotowania.

Jeśli zdecydujesz się przystąpić do Sakramentu Bierzmowania, zgadzasz się, aby być prowadzonym w powyższym duchu.