1. Weszła w życie tzw. „ustawa Kamilka” czyli nowelizacja ustaw dotyczących ochrony małoletnich, którzy stali się ofiarami przemocy. Chcemy, aby Kościół był bezpiecznym miejscem dla każdego, a w szczególności dla dzieci i osób słabszych. Znowelizowane ustawy, nakładają na parafię szereg obowiązków, które mają to bezpieczeństwo zapewnić. Informujemy, że zasady prewencji w formie skróconej zostały umieszczone w gablocie, a w pełnej wersji dostępne są na stronie internetowej parafii.
  2. Serdecznie dziękujemy za wszystkie prace wykonane na rzecz parafii oraz za ofiary złożone na Caritas Archidiecezjalną. Dzisiejsza składka w kościele przeznaczona jest na cele remontowe w naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
  3. Uroczystości odpustowe w Tulcach odbędą się w pierwszą niedzielę września. W tygodniu odpustowym:
    • Msza św. dla dekanatu swarzędzkiego w poniedziałek 26 sierpnia o godz. 10:00,
    • główne uroczystości z udziałem ks. bpa Grzegorza Balcerka, odbędą się w niedzielę 1 września o godz. 12:00,
    • tradycyjnie, jak co roku, piesza pielgrzymka ze Swarzędza wyruszy sprzed kościoła MB Wspomożenia Wiernych w niedzielę 1.09. o godz. 8:15.
  4. W przyszłą niedzielę przed kościołem odbywać się będą zapisy na pielgrzymkę do Dąbrówki Kościelnej. Szczegółowe informacje umieszczone są w gablocie.
  5. W piątek po porannej Mszy św. do sprzątania kościoła prosimy panie z Róży różańcowej p. Barbary Jasickiej.
  6. Parafianom i Gościom życzymy wszelkich potrzebnych darów Bożych, udanego i bezpiecznego wypoczynku oraz dobrej niedzieli!
    • + Krystyna Żurek, zam. ul. Zapłocie, żyła 87 lata. Pogrzeb we wtorek, Msza św. o godz. 8.30 i pochówek na cmentarzu w Gortatowie
    • + Alina Czajka, zam. ul. Sadowa – Jasin, żyła 69 lat. Pogrzeb we wtorek, Msza św. o godz. 14.30 w parafii pw. Chrystusa Jedynego Zbawiciela i pochówek na cmentarzu w Gortatowie