1. Serdecznie dziękujemy za wszystkie prace wykonane na rzecz parafii. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele remontowe naszej parafii.
  2. W poniedziałek obchodzimy uroczystość NMP Częstochowskiej i odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. We wtorek Msza św. zbiorowa za zmarłych.
  4. Uroczystości odpustowe w Tulcach odbędą się w pierwszą niedzielę września. W tygodniu odpustowym:
    • Msza św. dla dekanatu swarzędzkiego w poniedziałek 26 sierpnia o godz. 10:00,
    • główne uroczystości z udziałem ks. bp Grzegorza Balcerka odbędą się w niedzielę 1 września o godz. 12:00,
    • tradycyjnie, jak co roku, piesza pielgrzymka ze Swarzędza wyruszy sprzed kościoła MB Wspomożenia Wiernych w niedzielę 1.09. o godz. 8:15.
  5. Dzisiaj przed kościołem odbywać się będą zapisy na pielgrzymkę do Dąbrówki Kościelnej. Szczegółowe informacje umieszczone są w gablocie.
  6. W sobotę 31 sierpnia o godz. 15:00 zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna za zbiory w Łowęcinie. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia.
  7. W niedzielę przypada rocznica wybuchu II wojny światowej. Dzień ten niech będzie dla nas szczególną okazją do modlitwy o pokój na świecie. Pamiętajmy też o tych , którzy oddali życie za wolność naszej ojczyzny.
  8. Dzieci w wieku od 2,5 – 6 lat zapraszamy do katolickiego Przedszkola pw. Dzieciątka Jezus działającego przy naszej parafii. Przedszkole zapewnia chrześcijańskie wychowanie.
  9. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 8:30 spotkanie Panów Żywego Różańca. Zapraszamy chętnych mężczyzn, aby dołączyć do Wspólnoty Żywego Różańca.
  10. Wyjeżdżających na pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie zapraszamy na spotkanie w piątek 6 września o godz. 18:30 w salce parafialnej.
  11. Parafianom i Gościom życzymy wszelkich potrzebnych darów Bożych, udanego i bezpiecznego wypoczynku oraz dobrej niedzieli!
    • + Ryszard Waligórski, zam. ul. Krótka, żył 69 lat.